تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

هدف اصلی پژوهش در علوم دامی صنعتی شدن دامپروری است

  علی مبارکی در گفت و گو با ستاد خبری هفته پژوهش و فناوری استان، افزود: در سال گذشته 13عنوان پژوهشی و در سال جاری هشت عنوان پژوهشی این استان در خصوص دام سبک مصوب مرکز تحقیقات علوم دامی شد که در حال انجام می باشد.

  وی با اشاره به اینکه این تحقیقات در مرکز اصلاح نژاد گوسفند کردی شیروان در حال انجام است، ادامه داد: این امر با هدف ارتقای توسعه استان در حال انجام می باشد.

  مبارکی با اشاره به اینکه شیوه سنتی دامپروری وابسته به مراتع بوده و این امر خسارت های فراوانی را به منابع طبیعی استان وارد کرده است، اظهار کرد: صنعتی کردن دامپروری و وابستگی دام به مزارع و پس چرها و استفاده بهینه از مراتع از اهداف اصلی این طرح می باشد.

  وی در خصوص انجام پژوهش در حوزه اسب اصیل ترکمن بیان کرد: پیشنهاد اختصاص 550میلیون ریال به منظور اجرای طرح پژوهشی ژنومیک این گونه از حیوان داده شده است که تاکنون 190میلیون ریال اختصاص یافته و منتظر تخصیص مابقی اعتبار هستیم تا این طرح را بتوانیم اجرایی کنیم.

  این مقام مسئول با تصریح بر اینکه موضوع اصلاح نژاد این گونه حیوانی به صورت مردمی و با مدیریت این سازمان در حال اجراست، توضیح داد: هم اکنون موضوع اصلاح نژاد این گونه حیوانی را با استفاده از کنترل کشش ها از سیلمی ها در حال انجام هستیم.

  گفتنی است خراسان شمالی یکی از قطب های تولید دام سبک و همچنین خواستگاه اسب اصیل ترکیم می باشد که حدود یک هزار اسب اصیل ترکمن هم اکنون در این استان در حال پرورش هستند.


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : انجام ,استان ,دامپروری ,اصیل ,گونه ,نژاد ,اصلاح نژاد ,گونه حیوانی ,موضوع اصلاح ,اصیل ترکمن ,علوم دامی ,
  هدف اصلی پژوهش در علوم دامی صنعتی شدن دامپروری است

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز پنجشنبه 30 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر